«Konkreetne hingeõhu lõhn võib varieeruda sõltuvalt probleemi tuumast. Paljudel juhtudel on põhjuseks ebapiisav suuhügieen, kuid lisaks leidub inimesi, kes on hoolimata ülihoolsast hambapesust mures oma hingeõhu puhtuse pärast,» tõdeb Kliinik 32 hambaarst dr Triin Linnamägi.
«Teisalt on halb hingeõhk siiski üsnagi levinud probleem, puudutades hinnanguliselt iga neljandat inimest, nii et parem karta kui kahetseda,» sõnab hambaarst.
Dr Linnamägi soovitab hammaste tervise ja hea hingeõhu hoidmiseks järgida neid tegevusi:
1. Hambapesu kaks korda päevas
Kaks korda päevas kaks minutit hammaste harjamist on piisav, et eemaldada hammastelt toiduosakesed ja katt. Iga pesukorraga väheneb ka mikroobide hulk suus ning hingeõhk püsib värskena. Väga oluline on ka õige hambaharjamise tehnika – harjata tuleb nii, et harjased jõuaksid kindlasti ka igemepiiri puhastama nii põse kui ka keele poolt.
2. Kasuta kord päevas hambaniiti ja hambavaheharjasid
Hambaniit ja hambavaheharjad aitavad eemaldada hammaste vahele kinni jäänud toiduosakesed ja bakterid. Oluline on õppida ära ka õige hambaniidi kasutamise tehnika – hambaniit tuleb libistada õrnalt hammaste vahelt igeme alla. Vajadusel saab niidi kasutamise kohta nõu küsida oma hambaarstilt järgmise visiidi ajal.
3. Hambapuhastusvahendid olgu töökorras ja neid ei jagata pereliikmetega
Oluline on jälgida ka hambapuhastusvahendite töökorda. Hambahari või hambaharja otsik tuleb välja vahetada iga kahe kuni kolme kuu järel, sest ajaga kuluvad harjased ära ja kaotavad oma efektiivsuse. Hambaniit tuleks võtta iga kord uus ja mitte kasutada sama niidijuppi mitu päeva järjest. Pereliikmega hambaharja jagamine pole samuti hea mõte – kõik selleks, et bakterid ei leviks.